Prowadzisz Żabkę i co miesiąc musisz drukować tony faktur do księgowości?
Mam na to patent. Podzielę się z Tobą sposobem wypracowanym z moimi klientami, jak kilkoma kliknięciami możesz pobrać wszystkie faktury i przesłać je księgowości.

Potrzebujesz do tego Portalu Menadżera Żabki oraz księgowości pracującej online.

Napiszę Ci krok po kroku co trzeba zrobić, żeby pobrać faktury wszystkie na raz.

Logujesz się do portalu menadżera żabki, ten z zielonym tłem➡️ START ➡️pojawi sie okienko do wpisywania teksu (wyszukiwarka) ➡️ wpisać edoc i kliknąć w ikonę, która się pojawi ➡️ pojawi się okienko, wybrać zakres dat (od dnia do dnia), na górze strony ➡️ obok dat jest STATUS wybrać WSZYSTKIE ➡️ kliknąć pomarańczową ikonę strzałki (pobierz dane) ➡️ pojawi się lista dokumentów ➡️ przejść na drugą zakładkę faktura VAT ➡️ na dole okienka jest napis STRONA kliknąć myszką i wybrać POKAŻ WSZYSTKO ➡️ kliknąć myszką na pierwszą fakturę, następnie zjechać na sam dół (przycisnąć ctrl i shift) i kliknąć myszką na ostatnią fakturę ➡️ w prawym górnym rogu (pod x) jest ikona (pobierz wszystkie dokumenty) ➡️ program zapyta czy pobrać więcej niż 20 dokumentów ➡️ TAK

I gotowe!

Trzeba sprawdzić czy nie ma drugiej strony z listą faktur, bo czasem jest dwie albo trzy. Na samym dole okienka jest liczba stron z fakturami. Jednak jak zostanie proces zrobiony krok po kroku, to wszystkie faktury będą na jednej stronie. Może być też tak, że nie da się pobrać wszystkich na raz, to można wybrać, żeby wyświetlało po 50, będzie łatwiej wgrać do saldeo.

Kolejne kroki zależą od współpracy z księgowością, jeśli zanosisz dokumenty papierowo, to musisz cały ten plik wydrukować. Dla mnie to strata pieniędzy i to z wielu względów. Po pierwsze papier i drukarka kosztuje, później księgowość musi te dokumenty wpisać albo zeskanować. Po drugie tracisz czas na dojazd, nawet jak księgowość jest blisko, to cała operacja drukowania, układania i dostarczenia dokumentów zajmuje co najmniej godzinę, a w godzinę to wiadomo co można zrobić 😀

Dlatego ja udostępniam swoim klientom  program saldeo. Poniżej jest instrukcja wideo co zrobić z pobranymi fakturami
i jak je wgrać do saldeo. Jednak zanim oglądniesz instrukcję kliknij w przycisk i pobierz darmową checklistę najczęstszych dokumentów, które prowadząc Żabkę należy przekazywać do księgowości. Co miesiąc, korzystając z tej listy sprawdzisz czy na pewno przekazałeś wszystkie dokumenty.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner