Dlaczego jakość w księgowości ma znaczenie

Inwestycja w usługi eksperta wzmacnia Twój biznes

Odkryj prawdziwą wartość  zatrudniania najlepszej księgowości i zobacz jakie korzyści przyniesie to Twojemu biznesowi w dłuższej perspektywie.

Prawdziwa wartość księgowości premium

 Za co taka cena?

Pochwaliłam się ostatnio ile kosztowało mnie namalowanie logo mojej marki szkoleniowej Księgowość przy kawie.
Niektórych cena 3 500 zł zaszokowała!
Bo bądźmy szczerzy efekt końcowy nie był powalający 😀
I w zasadzie większość ludzi namalowałaby podobnie albo zdecydowanie lepiej i to dużo taniej.

I tak też jest z księgowością.

Jeżeli patrzy się tylko na efekt końcowy czyli zaksięgowanie dokumentów.
To w każdym biurze rachunkowym i u każdej księgowej efekt powinien wyglądać tak samo.
I tu dochodzimy do sedna. Skąd zatem różnice w cenie?

Pozwolę sobie wrócić do obrazu.

Na cenę tego dzieła złożyło się wiele wydatków.
Uczestnictwo w konferencji Zmieniamy Oblicze biur rachunkowych, to jest wartość której nie da się wycenić i która procentuje przez wiele kolejnych lat, sam bilet kosztował 2200 zł.
Nocleg w hotelu 680 zł, wartość dodana, zrobiłam bardzo dużo materiałów zdjęciowych
i filmowych wykorzystując piękne wnętrze hotelu.
Chillout nad wodą, korzystanie z basenu, sauny, jacuzzi.
Bardzo polecam Hotel Almond Gdańsk.
Przelot samolotem tam i z powrotem 680 zł.
Tutaj znowu zaskoczenie, bo dzięki temu, że wybrałam taką formę komunikacji, umówiłam się
z koleżanką na plaży i przegadałyśmy 7 godzin, które zleciały nie wiem kiedy.
Monikę Lech znałam dużo wcześniej, ale nigdy nie miałyśmy szansy się poznać, tak na prawdę. To był cudowny dzień!
I wisienka na torcie. Jak widzisz na zdjęciu, ten obraz to dzieło mych rąk.
I tego już na prawdę nie da się wycenić.
Możliwość malowania z pomocą specjalistów, otwartych, wspierających i motywujących, to niesamowite doświadczenie.
Wino-Grono.art sprawiło, że dzieło w ogóle powstało, przełamałam traumy szkolne, ale najważniejsze, poczułam że to wcale nie jest takie trudne i ja też mogę to robić i mieć z tego frajdę.

Już rozumiesz?

Oglądając sam efekt końcowy, nie widać wartości, które kryją się za tą ceną.

Tak samo jest z księgowością.

Jeśli oceniasz usługi księgowe tylko na podstawie zaksięgowanych dokumentów, to rzeczywiście można kierować się wyłącznie ceną.
Jeśli jednak spojrzysz na księgowość, jak na swojego partnera w rozwijaniu Twojego biznesu, to sprawa ma się całkiem inaczej.

Co między innymi składa się na obsługę Twojej firmy u mnie w biurze?

Co składa się na księgowość premium?

Wsparcie w kontaktach z urzędami

Wraz z zespołem dbamy
o terminowe rozliczanie
z urzędami. Rozmawiamy
z urzędnikami, gdy coś się
w deklaracjach nie zgadza. Kierujemy do specjalistów, prawników, doradców podatkowych od początku spornych spraw z urzędami, bo pierwsze kroki są najważniejsze.

Pilnowanie limitów

Ustawy podatkowe najeżone są limitami, po przekroczeniu których dochodzą przedsiębiorcy nowe obowiązki. My pilnujemy tego na bieżąco, przy podjęciu współpracy otrzymujesz wszystkie informacje                    o limitach, które Ciebie dotyczą i w momencie, gdy będziesz się do nich zbliżać również otrzymasz taką informację.

Polisa ubezpieczeniowa

Bezpieczeństwo klientów jest priorytetem. Dlatego oprócz polisy obowiązkowej posiadam ubezpieczenia dodatkowe. W zakresie kadr i płac oraz księgowości. Wartość ubezpieczeniowa znacznie przekracza potrzeby, ale spokojny sen klientów i mój nie ma ceny.

Program księgowe

Korzystamy z najlepszych programów księgowych dostępnych na rynku. Tempo wprowadzania poprawnych aktualizacji po zmianie przepisów jest priorytetem. Cały czas też poszukujemy rozwiązań, które usprawnią naszą pracę i ułatwią działania klientów, pracujemy na programach do zarządzania biurem, dzięki czemu ryzyko błędów znacznie spada. Również program do komunikacji klient-biuro ma ogromne znaczenie. Naszą współpracę oparliśmy o rozwiązanie Saldeosmart, dokumenty można przekazywać do biura na bieżąco, nawet z telefonu, wystawiać faktury w dowolnym czasie i miejscu, monitorować swoje płatności oraz analizować rentowność firmy. To tylko część zalet tego programu!

Procedura zakończenia współpracy

Jest to ogromnie ważny element współpracy. Należy o niego zadbać przed nawiązaniem współpracy. Bo najgorsze co może się stać, to po latach płacenia za usługi księgowe nie otrzymać tego za co się płaciło. Ja przy zakończeniu współpracy wydaję całą bazę danych z programu księgowego, dzięki temu przedsiębiorca może wygenerować co tylko chce i kiedy chce oraz płynnie kontynuować prowadzenie księgowości. A urząd po zakończeniu działalności jeszcze przez 5 lat może kontrolować firmę.

Atmosfera współpracy

Dla mnie jest to przeważający czynnik, czy chcę współpracować z przedsiębiorcą. Kultura współpracy i zaufanie. Obie strony muszą się czuć partnerami, mieć poczucie bezpieczeństwa oraz życzliwości. Zazwyczaj w sytuacjach trudnych pojawia się stres, a wtedy różnie bywa. Wraz z zespołem zawsze bierzemy odpowiedzialność za swoją pracę i taką postawę bardzo szanujemy u klientów. Każdy może się pomylić, najważniejsze to rozwiązać problem i nie ma dla nas znaczenia, po której stronie ten problem się pojawił. Czasem są to wyimaginowane problemy urzędników, które okazują się jednak nie istnieć, gdy prosimy o podstawę prawną, ale pismo czy telefon przyprawiają przedsiębiorcę o zawał. W takich sytuacjach zaufanie i wspólne działanie to klucz do sukcesu.

Tych elementów jest znacznie więcej, ale już sie nie będę rozpisywać. A na co Ty zwracasz uwagę we współpracy z biurem rachunkowym?

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner